GÓRSKIE

ZIOŁA

W BEZPOŚREDNIM OTOCZENIU GÓRSKIEJ ŁĄKI BĘDZIEMY MOGLI SKOSZTOWAĆ ZIOŁOWEJ HERBATKI, A TAKŻE WYKONAĆ ZIELNIK Z WŁASNORĘCZNIE ZEBRANYCH ROŚLIN, KTÓRY BĘDZIE WSPANIAŁĄ PAMIĄTKĄ

ZWYCZAJE PASTERSKIE

NA ZAJĘCIACH PROWADZONYCH W PRAWDZIWEJ BACÓWCE PRZENIESIEMY SIĘ W DAWNY ŚWIAT ŻYCIA PASTERSKIEGO. POZNAMY ZWYCZAJE I ZASADY PANUJĄCE NA GÓRSKIEJ HALI. DOWIEMY SIĘ CO TO REDYKT I JAK BACA WITAŁ SIĘ Z SZAŁASEM.

WEŁNIANE RĘKODZIEŁO

POZNANIE WIELOWIEKOWEJ TRADYCJI POZYSKIWANIA WEŁNY. PRAKTYCZNE ZAJĘCIA UMOŻLIWIAJĄ UCZESTNIKOM NABYCIE UMIEJĘTNOŚCI WŁASNORĘCZNEGO POZYSKIWANIA WEŁNIANEJ PAMIĄTKI – FILCOWEJ, UŻYTKOWEJ OZDOBY

GÓRSKIE ŁĄKI

CZY GÓRSKIE HALE MOGĄ ZNIKNĄĆ?

Zajęcia dla dzieci organizowane na górskiej hali, gdzie bezpośrednio można zaobserwować różne procesy kształtujące krajobraz otwarty w górach.

Uczestnicy warsztatów przeniosą się w tajemniczy świat górskiej łąki, dowiedzą się czym jest bioróżnorodność oraz jak i dlaczego ją chronić. Poznają sposoby użytkowania górskich polan i korzyści z tego płynące.

TRADYCYJNE PASTERSTWO

ZIOŁA GÓRSKICH ŁĄK.

Warsztaty prowadzone są na górskiej hali położonej nad Szczyrkiem. Uczestnicy nauczą się rozpoznawania wybranych ziół rosnących w Beskidach, poznają dawne praktyki zielarskie oraz przykłady zastosowania dziko rosnących roślin.

W bezpośrednim otoczeniu górskiej łąki będą mogli skosztować ziołowej herbatki, a także wykonać zielnik z własnoręcznie zbieranych roślin, który będzie wspaniałą pamiątką. Zapraszamy do spędzenia czasu blisko natury i poznawania fascynującego świata roślin użytkowych!

WARSZTATY EDUKACYJNE

PROWADZIMY ZAJĘCIA EDUKACYJNE NA ZBOCZACH GÓRSKICH ŁĄK 

Masz pytanie? Napisz do nas!